info@liderbalans.com (0324) 234 15 50
info@liderbalans.com (0324) 234 15 50

Kardan Mili – Türkiye’nin Markası Lider Balans

Kardan mili

Kardan Mili yani yaygın olarak bilinen; şaft ismiyle bilinmektedir. Döndürme momentinin vites kutusundan çıkmasıyla birlikte başlayan hareketin, torku diferansiyele aktarılma olayı kardan mili ile mümkün olmaktadır. Yani kardan milinin görevi basitçe açıklamak gerekirse, vites kutusunun milinden çıkan hareketin tekerleklere aktarması olayıdır.

Kardan mili hakkında bilinmesi gereken önemli maddelerden birisi; içinin boş veya dolu olarak yapılmasıdır. Ancak günümüz araçlarında genel olarak kullanılan millerin içleri dayanıklılığı artırıp, ağırlığı azaltmak amacıyla boş olarak kullanılmaktadır. Dolu kullanılan millerin genel olarak problemi ise eğilme riskleridir.

Kardanmili9-300x200 Kardan Mili - Türkiye'nin Markası Lider Balans
Kardan mili

Millerin yapımında ise çok dayanıklı olması için, kaliteli çelik kullanılır. Çeliğin kullanılma amacı ise başta dayanıklılık hedeflenmesiyle birlikte, burkulmayla olabilecek titremeyi engellemektir.

Şimdiye kadar hedeflenen de başarı sağlanmaktadır. Ancak yinede bazı hasarlardan, etkenlerden veya kazalardan dolayı kardan mili dengesiz hareketler  göstermektedir. Tekrardan bu hareketin düzenli hale gelmesi için ise balansın çok iyi yapılmış olması şarttır.

Önemle bilmeniz gereken madde ise hemen yaptırmanız gerekmektedir. Zarar görmüş olan kardan milinin balansı yapılmaması, zamanla burulmanın artması ile birlikte büyük kazalara neden olabilmektedir.

Şaftların dengelemeleri farklı yöntem kullanılarak yapılabilmektedir. Farklı olarak görülenlerden bir tanesi kaynak ile bağlanan kenar ağırlıklarıdır. Bunlarda yine nadirde olsa, dengelemek için yapılan yöntemlerden yalnızca bir tanesidir.

Yapılacak olan balansın büyük ustalık ve günümüz gereği büyük teknolojiyle hızla yapılması önemlidir. Yılların vermiş olduğu büyük tecrübeler ile birlikte, Türkiye’de ismi geçen büyük firmalar ile partnerliğimiz sürmektedir. Partnerlerimizin bize olan güveni ile birlikte, bizim özverili ve kaliteli hizmetimiz tüm Türkiye tarafından tercih edilmemizi sağlamaktadır.

Sizde firmamız hakkında daha iyi bilgiler almak istiyorsanız, sitemizi ve referanslarımızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca bizimle telefon aracılığıyla iletişime geçerek sorularınızı sorabilirsiniz.

Telefon Numaramız:

+90 507 220 71 35  —-  +90 324 234 15 50 —– +90 324 234 99 27

Ayrıca Türkiye’de metal sektörü hakkında sitemizle birlikte bilgi sahibi olabilirsiniz.

Leave a Reply