info@liderbalans.com (0324) 234 15 50
info@liderbalans.com (0324) 234 15 50

Gemi pervane balansı

Hava Fanları Balansı

Hava fanları, birçok boyutlarda bulunan ve farklı işlevlerde kullanılan fanlardır. Bunların genel amacı makinenin ısınan kısımlarını soğutma amacıyla bilinmektedir. Hava fanlarının zamanla birlikte ilk baştaki verdiği verimi vermemesi, balans ayar zamanının geldiğinin göstergesi olabilir. Tabii farklı motor problemleri de olabilir ancak genel olarak karşılaşılan problem balans problemidir.

Fan balansı istenildiği gibi dönmediği için gerekli olan soğutma etkisi verilemiyor. Bu sebepten dolayı oluşan hareketler ise soğutmak için yeterli olamıyor. Bazen dönüş hareketi programlanan formüle gibi olmuyor ve bunun sonucunda ise motordan çıkan hava, soğumuş olarak gelmeyebiliyor.

Fan problemi yaşıyorsanız ve gözle görülür bir şekilde dönüş bozukluğu varsa, orada balansa ihtiyaç vardır. Ancak bunların dışında görülmeyen problemler varsa, motora veya makineye bağlı problemler olabilir. Bizimle iletişime geçerek sorununuzu anlatabilirsiniz. Böylelikle sizlerin problemini anlamamız daha kolay olacaktır.

gemi-pervane-min-1024x665 Hava Fanları ve Gemi Pervane Balansı
hava fanları

Gemi Pervane Balansı

Gemi pervanelerinin balansı bir geminin hareketlerini belirleyen en büyük etkendir. Genelde yıllık bakımlarda en çok görülen problemde pervane balansının yapılmamasından kaynaklanan problemlerdir.

Gemi pervane balansı yapılmamış olan gemilerin yönetiminde güçlük çekilmektedir. Normalin aksi hareketler sergileyen gemiyi tekrardan eski haline getirmek için ise kesinlikle balans yapılmalıdır.

Balansı yapılan gemi pervaneleri artık eskisi gibi verilen komutlar doğrultusunda sorunsuzca ilerlemektedir. Pervaneler büyük olduğu için balans konusunda uzman işçilik çok önemlidir.

Lider Balans ailemiz, gemi pervane balansı konusunda da isim yapmış büyük firmalar arasında yer almaktadır. Daha önceden çalışmış olduğumuz firmaların güzel yorumlarıyla birlikte, sizlere hizmet vermekteyiz.

Sizde balans yaptırmak istediğiniz işleriniz için, bizlerle iletişime geçerek kaliteli ve hızlı hizmetimizden, çözüm odaklı profesyonel çalışma arkadaşlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Bakliyat Numune Sondaları için ayrıca takip edebilirsiniz.

Telefon Numaralarımız : 

+90 507 220 71 35—-  +90 324 234 15 50 —– +90 324 234 99 27

Leave a Reply