info@liderbalans.com (0324) 234 15 50
info@liderbalans.com (0324) 234 15 50

Yerinde Balans Nedir? Yerinde Balans Ne işe Yarar?

Yerinde Balans Nedir?

Yerinde balans özellikle fanlarda ve endüstriyel ürünlerde en sık karşılaşılan sorunlardan birisi denge ayarının bozukluğudur.

Çoğu sektörde endüstriyel ürünlerin ilettiği hava üretimle alakalı malzemeleri taşımaktadır. Bu malzemelerin zaman zaman pervane kanatlarına veya rötoruna yapışması sonucunda dönüş yapan malzemenin balansını bozar.

Ayarsızlık, dönel parçası olan cihazların en büyük problemlerin başında gelir. Dengesiz bir motor genel olarak cihazın kullanım ömrünü de azaltır ve çalışma sırasında daha fazla enerji yakmasına sebebiyet vermektedir.

IMG-20161225-WA0079 Yerinde Balans Nedir? Yerinde Balans Ne işe Yarar?

Lider Balans ekibi, son teknoloji ile donatılmış cihazlarıyla kurumunuza gelerek fanlarınızı, pervanelerinizi veya üzeri balans alınmasına müsait olan herhangi bir rötorun sökülmeden bulunduğu yerde balansını almaktadır.

Zaman kaybı yaşamadan, cihazınızda herhangi bir oynama yapmadan, nakliye ile uğraşmadan balans yerinde alınır. Bu sebepten dolayı birçok kayıp engellenmiş olur ve bu sayede tasarruf sağlanmış olur.

Yerinde balans ile cihazınız, kendi devrinde ve kendi bağlantı yatakları ile yapılır. Bu durum makinenizin kendi koşullarında çalışmasını sağlayarak yerinde balansının en sağlıklı şekilde alınıp çalışılması anlamına gelmektedir.

Cihazınızın yerinde balansının alınması diğer parçalarının da kontrolü anlamına gelmektedir ve kaplin ile motor rötoru da aynı zamanda balansı alınmış olur.

Mehmet SARIALP

LİDER BALANS

Leave a Reply