info@liderbalans.com (0324) 234 15 50
info@liderbalans.com (0324) 234 15 50

Frezeleme Uygulaması Nedir? Frezeleme Nasıl Yapılır?

Frezeleme uygulaması nedir sorusuna en net cevap şu şekilde olacaktır: Bir parçanın, bir yüzeyin veya bir profilin yüzeye göre işlenmesidir. İşlenmenin nedeni ise parçanın asıl gibi olmasını sağlamaktır. Böylece kusursuzca çalışması hedeflenmektedir.Frezeleme uygulamaları, işlem özelliğine göre farklılık göstermektedir. Yüzey frezeleme, profil frezeleme, kanal frezeleme, tornalarken frezeleme, dişli frezeleme, pah açmada ve deliklerde uygulama alanları bulunmaktadır. Frezeleme uygulaması, yüksek performanslı kalitesi ile işlemin hızlı ve hassas bir şekilde uygulanmasını sağlamaktadır. Frezeleme özellikleri incelenecek olursa, yüksek talaş kaldırma özelliğine sahiptir.

Frezeleme-islemi Frezeleme Uygulaması Nedir? Frezeleme Nasıl Yapılır?

Titreşimli ve hassas işleme özelliğiyle, gürültüyü en aza indirgeyerek, güvenilir uygulamalar sunmaktadır. Yüksek sertlikte çeliği işlemek için tasarlanan freze takımı, kaba kenarların frezelenmesi ve finiş işlemleri için tasarlanmış dayanıklı ve düşük maliyetli bir ürün özelliği göstermektedir. Uygulama koşulları kullanım alanına göre kolaylık sağlayacak şekilde tasarlanmış bir üründür. Özellikle, yuva açma işleminde kullanılacak avantajlı uygulamalardan biridir.

Freze Uygulamasının Özellikleri Ve Avantajları

Freze uygulamalarının özelliği son zamanlarda gelişmiş teknoloji kullanılarak, daha güvenlikli ve kullanışlı işlemler haline gelmiştir. Büyük makine tesislerinde, kesme ve parçalama işlemlerinin yapılması gerektiği durumlarda, freze içerisindeki sıvı ve hassas titreşimli baskı uygulamasıyla birlikte, ufalanmayı en aza indirgeyecek şekilde temiz çalışmaktadır. Bu sayede hızlı ve hassas şekle üretime hız vermektedir. Özellikle, havayolu gibi alanlarda kullanım alanı genişleyerek sürekli kendisini yenilemektedir. Yuva açma ve kenar frezeleme uygulamalarında kendisini geliştirerek, titanyum alaşımlar için kullanılacak şekilde tasarlanmaya başlamıştır.  Freze uygulaması kanalında, içerisinde barındığı sıvı sayesinde hızlı akış sağladığı gibi, soğutma sistemleri de çok önemli bir konudur. Bu sayede çalışma hızı kolaylaşmaktadır.

Daha çok bilgi sahibi olmak için bizi arayabilirsiniz.

+90 324 234 99 27

ADRESİMİZ:

Sanayi sitesi Siteler Mh. 159. Cd. G-32 blk. No: 15/A Akdeniz/ Mersin

Kardan Mili

 

Leave a Reply